| Customization: | Available |
|---|---|
| Transport Package: | Wooden Box or Carton and Styrofoam Packing |
| Specification: | one integral aluminum alloy housing |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model | RC2132 |
| Detection | Day:2km; |
| Night:1km | |
| Consumption | 10W,808nm , NIR |
| Laser angle | 1°~20° |
| Angle and distance matching | DSS digital stepper illumination angle control, unique laser angle and distance matching technology, min 0.1°follow-up zooming |
| GHT-II super homogenizing HD illumination technology | |
| 0.01°SLM optical axis aiming and locking | |
| Camera | 1/2.8'' CMOS,high sensitive color to B/W CCD ,2.1 megapixel |
| Automatic ICR switch,H.264 video format | |
| Lens | 8-320mm HD lens , motorized zoom |
| Penetrate fog | Optional, optical filtering and AFR electronic enhanced image processing technology, color penetrate fog |
| Housing | One integral aluminum alloy housing,sealed and waterproof,IP66 |
| Load duty | 25kg |
| PT | Pan: 0°~360° |
| tilt: +45°~-90° | |
| Rotation speed | Pan: 0.01°-100°/S |
| Tilt: 0.01°-100°/S | |
| Preset | 256,with patrol and scan function |
| Interface | 1*RJ45 |
| Power supply | AC24V/DC24V±10%,100W,standard configuration AC220V->AC24V adapter |
| Weatherproof | IP66 |
| Anti-lighting | Power voltage 4000V,communication signal 2000V |
| Protocol | Pelco-P,Pelco-D and so on standard protocol, baud rate 2400,4800,9600,19200 |
| Operational temp. | -25ºC~+55ºC (-40ºC optional) |
| Weight | 25kg |
A1: We have independent core technology of thermal imaging and laser infrared imaging, we are specialized at manufacturing night vision camera & system solution. We devote to night vision field and related technology to supply best products & service to customers worldwide.
Q2: Do you accept OEM/ODM?
A2: Yes! If you have OEM or ODM plans , highly welcome to negotiate with our sales person, we can provide you guaranteed products, and pretty competitive prices.
Q3: Where is your loading port?
A3: Beijing; Shanghai; Qingdao; Jinan
Contact us
If you have any question, please contact Mobile:+8618615319921. We are expecting your calling.